herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Miasta Ełku
logo Ełk
logo BIP
Ogłoszono 2020-07-20 10:39 przez Michał Kociński
Załatw sprawy urzędowe przez Internet

UWAGA KOMUNIKAT!!!
Szanowni Państwo,
W dn. 7 października 2016 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie profilu zaufanego elektronicznej platformy usług administracji publicznej.
Na jego podstawie, użytkownicy, którzy w swoim profilu zaufanym nie podali numeru telefonu komórkowego i wykorzystują metodę autoryzacji poprzez kod jednorazowy wysyłany na adres e-mail, powinni uzupełnić dane profilu i dokonać zmiany na metodę autoryzacji kodem jednorazowym przesyłanym na numer telefonu komórkowego. W tym celu należy:
 
1. zalogować się na pz.gov.pl,
2. z menu bocznego wybrać: Mój profil zaufany,
3. następnie opcję: Przedłuż ważność
4. uzupełnić dane profilu zaufanego o numer telefonu komórkowego.
 
Powyższą operację należy przeprowadzić w terminie 6 miesięcy od daty wejścia w życie ww. rozporządzenia tj. do dn. 7 kwietnia 2017 r. Po tym czasie, uzupełnienie profilu zaufanego o numer telefonu komórkowego, możliwa będzie wyłącznie osobiście w wybranym Punkcie Potwierdzającym PZ.
 
Alternatywnie, możliwa jest zmiana metody autoryzacji na dostarczaną przez podmioty niepubliczne poprzez potwierdzenie Profilu Zaufanego w ich systemach teleinformatycznych (np. bankowości elektronicznej).
 
 
Zapraszamy do korzystania z modułu informacyjnego e-Urząd, za pośrednictwem którego będziemy udostępniać Państwu narzędzia pozwalające na realizację spraw urzędowych przez Internet.
 
e-Urząd jest miejscem, w którym znajdziecie Państwo najważniejsze informacje dotyczące form załatwienia spraw urzędowych zarówno metodą tradycyjną - papierową, jak również poprzez formularze elektroniczne umożliwiające załatwienie niektórych spraw drogą elektroniczną poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą na ePUAP.
 
Dla Państwa wygody poniżej prezentujemy przydatne informacje, jak w prosty sposób, w dwóch krokach uzyskać bezpłatny elektroniczny podpis kwalifikowalny (profil zaufany) wymagany do załatwiania spraw urzędowych przez Internet.
 
Aby móc korzystać z możliwości załatwiania spraw urzędowych przez Internet niezbędne jest:
 
Krok 1.
Posiadanie konta na platformie ePUAPRejestracja krok po kroku (str. 2 - 9)
WAŻNE!!! Przy rejestracji konta wymagane jest podanie poprawnego numeru PESEL
 
Krok 2.
Potwierdzenie Profilu Zaufanego w Punkcie Potwierdzania Profili Zaufanych:
WAŻNE!!! Należy mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport
 
Adres Punktu Potwierdzania Profili Zaufanych:
Urząd Miasta Ełku
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 4, pok. 246 (II piętro)
19-300 Ełk
 
 
Spełnienie wyżej wymienionych warunków daje możliwość załatwiania spraw urzędowych (we wszystkich instytucjach publicznych, nie tylko w Urzędzie Miasta Ełku) w formie elektronicznej przez Internet.
 
Metoda ta jest bezpieczna, a zarazem skuteczna. Złożenie pisma przy użyciu profilu zaufanego jest równoznaczne z przesłaniem pisma pocztą lub osobistym dostarczeniem pisma do urzędu, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.
 
 
W celu realizacji usług przez Internet Urząd Miasta Ełku przygotował dwie strefy ułatwiające znalezienie właściwej usługi.
 
Strefa Mieszkańca - przeznaczona dla osób fizycznych, mieszkańców chcących załatwić sprawy obywatelskie.
Strefa Przedsiębiorcy - przeznaczona dla osób prawnych, mieszkańców prowadzących działalność gospodarczą, stowarzyszenia, fundacje.

Rejestr zmian

Osoba, która wytworzyła informację:
Michał Kociński
Osoba, która odpowiada za treść:
Michał Kociński
Czas publikacji informacji:
2020-07-20 10:39
Wprowadzający informację:
Administrator BIP
Liczba wyświetleń informacji:
630
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji